Stymulacja niemowlęcia w zakresie funkcji ruchowo-zmysłowych – program wspomagania psychoruchowego w oparciu o neurofizjologię rozwoju.

TERMIN: 15-16.06.2019

CZAS TRWANIA: (sob. 10.00-18.00, ndz. 9.00-16.00)

MIEJSCE: Poznań

CENA: 600zł

ILOŚĆ OSOB: 8-14

DLA KOGO: fizjoterapeutów pracujących z niemowlęciem i małym dzieckiem

Prowadzenie: 

mgr Izabela Gelleta – – specjalista rehabilitacji ruchowej I stopnia, terapeuta NDT-Bobath, PNF, SI, INPP, pedagog, wykładowca akademicki z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej z niemowlętami, dziećmi i młodzieżą.

Program:

 1. Charakterystyka rozwoju psychoruchowego dziecka w pierwszym roku życia:
  a. wskaźniki prawidłowego rozwoju odruchowego oraz psychoruchowego noworodka i niemowlęcia
  b. nieprawidłowości rozwojowe – przewidywany wpływ zaburzeń na dalszy rozwój dziecka.
 2.  Elementy oceny diagnostycznej niemowlęcia w metodzie: Prechtle’a, Vojty, NDT-Bobath, SI, teście TIMP.
 3. Składowe procesu pielęgnacji noworodka i niemowlęcia:
  a. wpływ prawidłowej i nieprawidłowej pielęgnacji na kształtowanie się napięcia mięśniowego, wzorców ruchowych, kontroli postawy i procesy integracji sensorycznej
  b. zasady oraz sposoby pielęgnacji noworodka i niemowlęcia, jako formy wspomagania prawidłowego rozwoju psychoruchowego małego dziecka /ćwiczenia na lalkach terapeutycznych/.
 4. Zasady wczesnej stymulacji rozwoju oraz postępowania terapeutycznego – wybrane sposoby wspomagania niemowlęcia oraz małego dziecka – metody, formy i techniki oddziaływań w praktyce /ćwiczenia na lalkach terapeutycznych/.

Zapisy:

Zapisz się na szkolenie

Zostawione dane kontaktowe wykorzystam tylko do celu kontaktu z Tobą na potrzeby potwierdzenia wzięcia udziału w szkoleniu.